Optužujem
Ne tako davno napisao sam i objavio u ovom listu tekst koji je nosio naziv velika predstava. U tekstu sam svojim stilom izneo mišljenje o Subotici, ali mozda najvažnije o Hrvatskoj zajednici, čiji sam pripadnik od rođenja. U tom tekstu sam, donekle poetskim tonom, izneo ono što osobno smatram da je loše u Subotici. Uhljebljenost i prezauzetost nekom vlastitom veličinom umjesto rad na istinskim i dalekosežnim promjenama. Ovaj osjećaj se ponavljam diljem provincijalnih dijelova Srbije, jer stara slava je izgleda, jedino što nam je ostalo. Godina koja se bliži kraju, pokazala se kao vrlo izazvonom za sve nas, za nebrojene obitelji koje su izgubile bližnje zbog neodgovornosti i sopstvenih interesa političke elite. Vrhunac, po meni, ovog odsustva odgovornosti i srama jeste bilo organiziranje i učestvovanje na republičkim izborima. Fotelja se izgleda mnogima osladila i žao mi je nagovijestiti da je isti osjećaj ispratio i hrvatsku zajednicu. Ovi izbori su jednom za svagda povukli crvenu crtu...